Kontakt

Kinga Eysturland

Kinga Eysturland, rodowita Gdańszczanka i Skandynawistka. Rozdarta pomiędzy dwa skrajnie kulturowo i klimatycznie kraje: Wyspy Owcze i Urugwaj. Zapalona podróżnicza. Odwiedziła ponad 100 państw, ale nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, bo podróżnicza pasja dopiero się rozkręca. Jest autorką Kiærunku Dania.

Blog powstał z inicjatywy Nordic Talking, wydarzeniu dedykowanemu miłośnikom kultur krajów nordyckich, którzy są zafascynowani skandynawskim stylem życia, a swoją pasją dzielą się z innymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Celem NT jest integracja środowiska influencerów, czyli pasjonatów prowadzących fanpage’e na Facebooku, konta na Instagramie i Twitterze, blogi oraz videoblogi. Napisz na info@nordic-talking.pl

Magda Szczepańska

Uwielbiam Skandynawię od zawsze. Choć początkowo fascynowały mnie Muminki, Kalevala i mroczne bagna Finlandii, to jednak pierwsza wizyta w Norwegii uświadomiła mi, że właśnie to jest moja prawdziwa miłość. Pośród fiordów spędziłam pięć lat, a wracając do Polski nie zrezygnowałam z „życia po norwesku”. Założyłam w Gdańsku norweski dom – Trolltunga – gdzie wraz z ekipą innych pasjonatów uczymy o kulturze i języku trolli.

Aldona Hartwińska

(Prawie) wszystko musi zacząć się od miłości. Jestem autorką bloga Pofikasz – o Szwecji po polsku. Bloga założyłam niedługo po tym, jak poznałam mojego męża, którzy przyjechał do Polski na studia ze Sztokholmu. Piszę odkąd pamiętam, a moją pierwszą „publikacją” była książka kucharska. Miałam wtedy sześć lat. Przez pięć lat pracowałam jako redaktorka w TVN24. Jestem Szwecjofilem, montażystką filmową, absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.